Օրերս մեր համալսարանականները մասնակցեցին ՀՀ փաստաբանների պալատի դահլիճում տեղի ունեցած կոնֆերանսին՝ «Հոգեբանության ժամանակակից մոտեցումները փաստաբանական գործունեության ոլորտում» խորագրով:
Կոնֆերանսի կազմակերպիչների ցանկում նաև համալսարանի գործընկեր «Ժեստ» հոգեբանական կենտրոնն է ։ Մասնակիցները ստացան հավաստագրեր:
Համալսարանի ղեկավարությունը շնորհակալություն է հայտնում գործընկեր «Ժեստ» հոգեբանական կենտրոնի կազմին ՝ նմանօրինակ միջոցառումներ կազմակերպելու և համալսարանի ուսանողներին մասնակից դարձնելու համար:
Օրերս հյուրընկալվել էինք Արմավիրի պետական տարածաշրջանային քոլեջ:
Լիլիթ Միրզախանյանը քոլեջի ուսանողներին ներկայացրեց Մեսրոպ Մաշտոցի անվան համալսարանը, ֆակուլտետները, բազային քոլեջից համալսարան ընդունելության կարգը:
Հանդիպման վերջում Լիլիթ Միրզախանյանը պատասխանեց ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին:
Շնորհակալ ենք ՝ հյուրընկալելու համար:
Մեր գործընկերների հետ հանդիպումների շարքը շարունակական է։
Գործատու-ուսանող համագործակցությունների շրջանակներում ուսանողները ծանոթացան ընկերության պատմությանը, ընթացիկ աշխատանքներին, ակտիվ քննարկում անցկացրին ՝ հարց ու պատասխանի միջոցով։
Կրկին կիսվում ենք հրաշալի նորությամբ։
Գործատու- ուսանող համագործակցությունների շրջանակներում ուսանողները ստացան համապարփակ տեղեկատվություն ոլորտին առնչվող թեմաների շուրջ, ինչպես նաև մասնակից ուսանողներից երեքը հնարավորություն ստացան իրենց փորձուսուցումն անցնել «ՇԵԼԲԻ ՏՈՒՐ»-ում:
Գործատու – ուսանող համագործակցություների շրջանակներում երեկ հյուրընկալել էինք մեր նոր գործընկեր ՝ «Նովա Քլաբ» ՍՊԸ -ին, ովքեր մեր ուսանողներին պատմեցին ընկերության գործունեության , կրթական ծրագրերի և արտասահմանում ուսանելու հնարավորությունների մասին:
Շնորհակալ ենք համագործակցության համար:
Օրերս համալսարանի «Հաշվապահական հաշվառում և աուդիտ» բաժնի ուսանողները հերթական այցով Փորձաքննությունների Ազգային բյուրոյում էին:
Այս անգամ մասնակցեցին տնտեսագիտական, հաշվապահական փորձաքննությունների բաժնի փորձագետ Լիա Մակյանի դասախոսությանը, բարձրացրին իրենց հուզող հարցերը, ստացան պատասխաններ և ծանոթացան տարածքին:
Շնորհակալ ենք մշտական համագործակցության համար:
Սիրով տեղեկացնում ենք, որ սկսում ենք հանդիպումների նոր շարք տարբեր հասարակական կազմակերպությունների հետ, որոնք համագործակցում և իրականացնում են Erasmus + փոխանակման ծրագրեր արտասահմանում՝ մասնավորապես Եվրոպայում։
Առաջին միջազգային կազմակերպությունը, որին հյուրընկալեցինք այսօր International Centre for Youth Empowerment and Cooperation -ն էր։ Հիմնադիր Իզաբելլան ներկայացրեց կազմակերպության պատմությունը, ծավալած գործունեությունը, պատմեց ծրագրերի, դիմելու կարգի և ունեցած փորձի մասին։
Շնորհակալ ենք հրավերն ընդունելու և հանդիպման համար։
Այս օրերին Մեսրոպ Մաշտոցի անվան համալսարանը մասնակցում է «Կրթություն և կարիերա expo 2024» ցուցահանդեսին:
Կարևորելով ոչ միայն նեղ մասնագիտական գիտելիքներ փոխանցելը, այլև գիտակից քաղաքացի ձևավորելն ու կապը հոգևոր աշխարհի հետ, սիրով հայտարարում ենք մեր հերթական և շատ կարևոր ձեքբերման մասին:
Այսուհետ մեր ուսանողները հնարավորություն կունենան մասնակցելու Տ. Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանի հետ հանդիպումներին:
Նշենք, որ առաջին հանդիպումով մեկնարկը տրված է:
Երեկ ուսանողները զրուցեցին Տ. Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանի հետ, ունեցան շրջայց և իհարկե ուղղեցին իրենց հարցերը:
Շնորհակալ ենք հյուրընկալելու համար:
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ապրիլի 10–12-ը տեղի ունեցավ Կրթություն և կարիերա EXPO 2024 23-րդ կրթության միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդես, որին մասնակցում էին Մեսրոպ Մաշտոցի անվան համալսարանը և համալսարանին կից բազային քոլեջը։ Ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն էր դպրոցականներին և ուսանողներին տրամադրել տեղեկություն ժամանակակից կրթության վերաբերյալ , նպաստել ուսումնական հաստատությունների և ձեռնարկությունների միջև գործնական հարաբերությունների կայացմանը, տեղեկացնել շուկայում առավել պահանջվող մասնագիտությունների մասին։ Համալսարանը ցուցահանդեսին ներկայացել էր նոր ձևաչափով։Մենք վստահ ենք , որ լավ կրթությունը հաջող կարիերայի ցատկահարթակ է և, հետևաբար, ևս մեկ քայլ դեպի ապագա:
Հայաստանում ԱՄՆ դեպանատան կողմից կազմակերպված English language programs (The world is your classroom) սեմինարին մասնակցեցին Մեսրոպ Մաշտոցի անվան համալսարանի և համալսարանին կից բազային քոլեջի ուսումնական գծով պրոռեկտորը, քոլեջի տնօրենը․ փոխտնօրենը և դասախոսները։ Սեմինարի ավարտին մասնակիցներին տրվեց վկայագրեր։
Աշխատանքի շուկա -2024
Սիրով հրավիրում ենք բոլորիդ՝ մասնակցելու Աշխատանքի շուկա -2024-ին, որտեղ տասնյակ ընկերություններ կներկայացնեն իրենց թափուր հաստիքները, առավելությունները, ինչպես նաև հնարավորություն կլինի տեղում մասնակցելու աշխատանքի ընդունման հարցազրույցի: